מסר המעגל

נכתב על ידי גיל וינר

מסר המעגל

מסר המעגל הוא תיאור של תבנית התנהגות המיועדת ליצירת מציאות מיוחלת ברמת הפרט. הנוכחות של אדם מתאפיינת על ידי שני מרכיבים:
הפעולה וההוויה.

הפעולה היא מעשהו של האדם, ההוויה היא מהותו של האדם. ערכיו, אמונותיו ודעותיו. מסר המעגל מתאר את מעגל ההוויה והפעולה ליצירת מציאות מיוחלת.

"מברך על כל רגע קצר" מתייחס להודיה ולנוכחות ברגע. ההבנה שכל רגע הוא מתנה.

"אומר לעצמי שמותר" מדבר על התפיסה העצמית ועל הצורך לקבל את עצמנו ולהרשות לעצמנו נוכחות מלאה.

"רואה את תמונת המחר" מתייחס לצורך ליצור את תמונת המציאות המיוחלת והצורך לתכנן את הפעולה כדי ליצור מציאות זו.

"מחויב לעמוד באתגר" "נוכח שלא מאוחר" מתייחס לתודעת השפע. כשהשפע נוכח, יש מספיק מהכול. מספיק זמן, מספיק כסף, מספיק מרחב ואלה מאפשרים את יצירת המציאות המיוחלת. מתייחס למחויבות ליצירת המציאות המיוחלת. ללא מחויבות כל מכשול וגם הקטן, יעצור את תהליך יצירת המציאות המיוחלת. המחויבות מרכזת את הכוח וגם מזמינה תמיכה מהסביבה ובכך מאפשרת את יצירת המציאות המיוחלת.

"עושה ומרגיש שזה כבר" הוא צעד שמתייחס לצורך לראות בכל הישג את האישור לאפשרות ההגשמה של המציאות הרצויה ואת הצורך בנוכחות רגשית בתהליך היצירה. כלומר שתהליך יצירת המציאות מחייב גם מעשה וגם רגש.

""פונה לכל רע, גם זר" הוא הצעד החוצה. ההתחברות לאנשים אחרים. ההבנה שיצירת מציאות רצויה דורשת שיתוף פעולה עם הסביבה ואת היכולת להפוך גם זר לידיד. אלה הם שבעת הצעדים של המעגל.

"מודה על היש הנוצר" הוא גרסה נוספת של המשפט הראשון ומתייחס להודיה על ההיווצרות של המציאות.

"יודע שהמסע לא נגמר" הוא ההבנה שכל מציאות דורשת תחזוקה והמשך התכוונות ופעולה ושאתגר יצירת המציאות המיוחלת הוא מסע שלעולם לא נגמר.

מעגל הזה משמש כשלד לספר "מברך על כל רגע קצר" שנכתב על ידי גיל וינר.

צור קשר

הכנס פרטים

×

Powered by WhatsApp Chat

× ? יש לכם שאלות
Skip to content